✨ UWAGA !!! Szukasz książki DAWCA MARZEŃ, klikaj TU!

Poczucie własnej wartości, a Talenty Twojego Dziecka

Badania pokazują, że samoocena wiąże się m.in. z aspektami związanymi z wykształceniem, osiągnięciami, zaangażowaniem, statusem społecznym, oraz postrzeganiem osoby przez innych. Ponadto, to w jaki sposób rodzic postrzega swoje dziecko i to w jaki sposób dziecko postrzega siebie samego, ma nie tylko wpływ na relację rodzic - dziecko, ale również ma ogromy wpływ na rozwój dziecka i odnoszenie przez niego sukcesów w przyszłości. Samoocena i pewność siebie dziecka są wynikiem jego wcześniejszych doświadczeń. Podobnie jak w nauce chodzenia, kiedy dziecko robi pierwszy krok, rodzic z radością oklaskuje to i wówczas dziecko myśli "Spróbuję zrobić jeszcze jeden krok".

Samo powiedzenie dziecku, że może odnieść sukces nie wystarczy. Aby dziecko uwierzyło, że może odnieść sukces, musi doświadczyć jakiegoś rodzaju sukcesu. Wiara i przekonanie wewnętrzne, że dziecko może odnieść sukces, ma ogromy wpływ na to, co faktycznie udaje mu się osiągnąć, zaś jego osiągnięcia wpływają na samoocenę i na to, co uważa, że może dokonać. Zrozumienie tego swoistego sprzężenia zwrotnego jest niezwykle ważne.


Co to ma wspólnego z talentami lub mocnymi stronami? Aby pomóc swojemu dziecku rozwinąć pewność siebie i zdrową samoocenę, potrzebujesz zidentyfikować obszary w których ono ma najwięcej szans na odniesienie sukcesu - innymi słowy, potrzebujesz poznać i zrozumieć talenty swojego dziecka. Twoim zadaniem jest również abyś stworzył twórcze i przyjazne środowisko do rozwoju talentów swojego dziecka tak, aby talenty mogły przekształcić się w mocne strony. 

Wiele badań podkreśla fakt, że środowisko ma bardzo duży wpływ na intelekt, umiejętności oraz proces socjalizacji dziecka. Środowisko w którym Twoje dziecko może doświadczać wspaniałych doznań i emocji, w zgodzie ze swoimi talentami, nie tylko kształtuje zdrową samoocenę dziecka, ale również stawia mocne fundamenty na całe życie. Barbara Fredrickson, która jest profesorem psychologii oraz naukowcem w Laboratorium Pozytywnych Emocji i Psychofizjologii (Positive Emotions and Psychophysiology Laboratory) na Uniwersytecie Północnej Karoliny w Chapel Hill, podkreśla, że "pozytywne emocje to nie przemiot luksusowy lub zbytek, tylko coś krytycznego i niezbędnego dla naszego optymalnego fukcjonowania." Jej badania pokazują, że pozytywne emocje:

 • chronią nas od niekorzystnych konsekwencji negatywnych emocji,
 • poprawiają naszą rezyliencję (resilience) i dokonują transformacji w ludziach,
 • poszerzają naszą świadomość, sposób myślenia, zachęcają nas do odkrywania nowych koncepcji lub do podejmowania nowych działań,
 • burzą bariery na tle rasowym,
 • tworzą fizyczne, intelektualne, społeczne oraz psychologiczne zasoby, z których możemy czerpać w trudnych chwilach,
 • prowadzą do optymalnego funkcjonowania organizacji oraz poszczególnych osób.

 Jako rodzic masz bezpośredni wpływ na życie swojego dziecka. Zgodnie z badaniami laureata nagrody Nobla Daniela Kahnemana, każdy nasz dzień składa się z ponad 20 000 indywidualnych doznań, ale pamiętamy tylko te, które są pozytywne lub negatywne. To Ty masz wpływ na to, żeby Twoje dziecko doświadczyło więcej pozytywnych doznań. To Ty możesz stworzyć odpowiednie środowisko dla swojego dziecka, które jest idealnie dopasowane do niego oraz jego talentów, i tym samym dać swojemu dziecku to, co niezbędne aby mógł żyć szczęśliwe, spełnione i radosne życie.

A czy Ty już wiesz jakie talenty ma Twoje dziecko? Poznaj je dzisiaj dzięki  Odkryj talenty swojego dziecka

Masz pytania, jesteśmy dla ciebie: [email protected] albo +48 576 300 320. 

 Źródło: Mary Reckmeyer and Jennifer Robison, Strengths-Based Parenting: Developing Your Children's Innate Talents.

Odkryj talenty swojego dziecka! (10 - 14 lat)

Odkryj talenty swojego dziecka! (10 - 14 lat) to wyjątkowy pakiet w ramach którego otrzymujesz:

 • Badanie talentów dziecka metodologią Instytutu GALLUPa.
 • Raport, który odkrywa najmocniejsze Talenty młodej osoby. Znajdziesz w nim opis obszarów naturalnych zdolności Twojego dziecka.
 • Certyfikat Talentów Twojego dziecka.
 • Sesja coachingowa z dzieckiem i osobno rodzicami, mająca na celu omówienie i wyjaśnienie indywidualnego zestawu Talentów ich dziecka (spotkanie na żywo/ videokonferencja z Trenerem Mocnych Stron™ do 90 minut).
 • Strategie komunikacji, które pozwolą Ci zrozumieć, w jaki sposób prowadzić Twoje dziecko w zgodzie z jego wrodzonymi predyspozycjami.

Tak, chcę zrobić test GALLUPa dla dzieci. Przechodzę na  Odkryj talenty swojego dziecka teraz. 


Poznaj opinie osób, które odkryły talenty swoich dzieci

Elżbieta i Łukasz:

Przed zrobieniem badania talentów nie umieliśmy sobie jako rodzice odpowiedzieć na pytanie - jakie talenty ma nasz syn? Lubi malować ale co dalej? Chcieliśmy bardzo świadomie podejmować decyzje o tym na jakie zajęcia go zapisać, jakie książki kupić, aby rozwijać jego mocne strony. Chcieliśmy wiedzieć co czuje, jak myśli, w jaki sposób działa, żeby lepiej się z nim komunikować. Dlatego jak sami poznaliśmy narzędzia Taisji Laudy to zdecydowaliśmy się też na pracę z dzieckiem. Ogromną wartością jest sesja trenera z synem a potem z rodzicami. Dzisiaj znamy kierunek naszych działań i nie musimy błądzić. Nasza komunikacja stała się prostsza, syn wie czego chce a my jako rodzice chcemy go wspierać świadomie w realizacji potencjału o którym powiedział nam trener. Dominik jeszcze bardziej uwierzył i zrozumiał siebie oraz swoje zachowanie i zainteresowania. Coś co komuś się wydawało dziwnego w jego zachowaniu okazało się, że jest jego największym darem. Polecamy rodzicom i szkołom. To najlepsza inwestycja. ”

Hanna i Mariusz:

“Zrozumiałam, jak syn patrzy na świat – nasza komunikacja stała się dziecinnie prosta. Syn stał się bardziej pewny siebie, otwarty. Widzę, jak rozkwita z dnia na dzień. – Uświadomiłem sobie, że syn ma własny porządek i wartościowanie spraw i że nakazy, zakazy są bezowocne i zamykają porozumienie. Teraz skupiam się na przedstawianiu celów, jakie są dla mnie ważne – czego oczekuję. Motywuję, ale drogę rozwiązania i rygory czasowe – odpuszczam.”

Anna:

„Jakie były wrażenia Mikołaja tuż po o rozmowie z Trenerem Mocnych Stron? Ogromna duma, radość i poczucie wyjątkowości. Zobaczył, że jest niezwykły, zrozumiał, jakie ma talenty i jak może je wykorzystywać. Co w praktyce nam to dało? Nam wszystkim, bo wiedza o talentach zmienia nie tylko osobę badaną, ale i jej relacje z najbliższymi. My, jako rodzice, mając pewność, że mamy przywódcę i lidera, który i tak dopnie swego, zrezygnowaliśmy z narzucania mu wielu rzeczy, a w tamtym czasie narzucania wyboru profilu i szkoły. To uspokoiło i jego i nas. Sam podjął decyzję, że chce rozwijać się w kierunku biznesu i taki profil w liceum wybrał. Mam młodszą córkę, która nie może doczekać się już badania. Polecam taki prezent dla każdego dziecka. Wejście w dorosłe życie z wiedzą, w jakich obszarach jest się wyjątkowym i w stronę jakich Mocnych Stron można się rozwijać jest bezcenna na etapie kształtowania się pewności siebie.”

Jolanta Trela, Dyrektor SP w Spytkowie:

"Warsztaty były naprawdę pożyteczne. Dostrzegaliśmy wartość w naszych dzieciach już wcześniej, ale teraz szerzej otworzyły nam się oczy i wiemy, jak mamy pracować z ich talentami. Polecamy innym szkołom ten program!"

A czy Ty już wiesz jakie talenty ma Twoje dziecko? Poznaj je dzisiaj dzięki  Odkryj talenty swojego dziecka

Masz pytania, jesteśmy dla ciebie: [email protected] albo +48 576 300 320. 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.