✨ UWAGA !!! Szukasz książki DAWCA MARZEŃ, klikaj TU!

Test GALLUPa dla DZIECI - poznaj wyjątkowość Twojego Dziecka!

Większość z nas słyszało już o Teście Gallupa dla dorosłych, ale niewielu wie, że Instytut Gallupa opracował również specjalne badanie talentów dla dzieci w wieku 10-14 lat. Badanie nazywa się Clifton StrengthsExplorer i określa 3 najmocniejsze talenty dziecka, czyli te sposoby myślenia, działania i odczuwania, których używa ono najczęściej. 

Clifton StrengthsExplorer - dlaczego warto?

To właśnie Ty jesteś osobą, która kształtuje przyszłość swojego Dziecka. Kiedy rozmawiasz z nim o jego najmocniejszych stronach – sposobie w jaki myśli, czuje i zachowuje się jako unikatowa jednostka – wywierasz wpływ na jego rozwój. Dzieci w dużej mierze określają swoją tożsamość na podstawie informacji zwrotnej na temat tego, co jest najbardziej wartościowe w ich osobowości.

Talenty - co to jest i dlaczego są tak ważne w rozwoju dziecka?

Talenty są to połączenia neuronów, które powstają w mózgu od 0 do 16 roku życia przez to, że dziecko powtarza jakieś czynności, które ewidentnie sprawiają mu radość i wtedy kształtują mu się połączenia neuronów – synapsy. Takie połączenia nazywamy potocznie Talentami. Za każdym razem gdy używamy tych połączeń np. w komunikacji, we współczuciu, w działaniach matematycznych, połączenia te produkują endorfiny i wtedy czujemy się dobrze. W taki sposób mózg zadbał o to, abyśmy naturalnie i intuicyjnie wiedzieli do czego nas ciągnie ponieważ robiąc to czujemy radość i zadowolenie. 

Możemy aktywnie przyczynić się do tego, że zycie Twojego dziecka będzie bardziej spełnione i w zgodzie z naturalnymi predyspozycjami w tym właśnie pomaga test GALLUPa dla dzieci. W dzisiejszych czasach mamy już dostęp do konkretnych i sprawdzonych narzędzi do badania talentów dziecka, które mogą pomóc dziecku wykorzystać jak najlepiej jego potencjał.

Test Gallupa dla dzieci jest fenomenalnym narzędziem, które pomoże określić kim nasze dziecko jest lub kim może być, jakie ma w sobie ziarno geniuszu, i jak my jako rodzice możemy wspierać nasze dziecko.

Clifton StrengthsExplorer - na czym polega badanie?

Badanie składa się z 78 pytań, gdzie dziecko zaznacza odpowiedź, która jest zgodna z jego lub jej charakterem. Dziecko powinno wykonać badanie samodzielnie. Zrobienie testu zajmuje ok. 20 minut. 

Przykładowe pytanie wygląda następująco:

Lubię się uśmiechać.

⭐ Prawie zawsze (lub zawsze) ⭐ Często ⭐ Czasem ⭐ Prawie nigdy (lub nigdy) ⭐ Nie rozumiem pytania.

Po zrobieniu testu, przygotowywany jest na bazie odpowiedzi Raport 3 Głównych Talentów. Instytut Gallupa wyodrębnił 10 talentów dziecięcych, a mianowicie:

 • Achieving – Osiąganie
 • Competing – Rywalizacja

 • Caring – Troskliwość

 • Discoverer – Odkrywczość

 • Dependability – Niezawodność

 • Confidence – Pewność siebie

 • Relating – Budowanie Relacji

 • Future Thinker – Myślenie Przyszłościowe

 • Organizer – Organizowanie

 • Presence – Prezencja

Raport Talentów - co zawiera?

Raport Talentów twojego dziecka zawiera:

 • opisy każdego z trzech talentów,
 • wskazówki dla dziecka w jaki sposób może rozwijać swoje talenty
 • wskazówki dla rodziców jak wspierać dziecko w wykorzystaniu swoich talentów w pełni.

Zobacz przykładowy Raport Talentów

Zobacz przykładowy Certyfikatów Talentów Dziecka

Każde dziecko jest utalentowane, tylko czy dasz jemu szansę?
Zrób pierwszy krok:  Odkryj talenty swojego dziecka

Test GALLUPa dla dzieci (10 - 14 lat) 

Odkryj talenty swojego dziecka! (10 - 14 lat) to wyjątkowy pakiet w ramach którego otrzymujesz:

 • Badanie talentów dziecka metodologią Instytutu GALLUPa.
 • Raport, który odkrywa najmocniejsze Talenty młodej osoby. Znajdziesz w nim opis obszarów naturalnych zdolności Twojego dziecka.
 • Certyfikat Talentów Twojego dziecka.
 • Sesja coachingowa z dzieckiem i osobno rodzicami, mająca na celu omówienie i wyjaśnienie indywidualnego zestawu Talentów ich dziecka (spotkanie na żywo/ videokonferencja z Trenerem Mocnych Stron™ do 90 minut).
 • Strategie komunikacji, które pozwolą Ci zrozumieć, w jaki sposób prowadzić Twoje dziecko w zgodzie z jego wrodzonymi predyspozycjami.

Tak, chcę zrobić test GALLUPa dla dzieci. Przechodzę na  Odkryj talenty swojego dziecka teraz. 


Poznaj opinie osób, które odkryły talenty swoich dzieci

Elżbieta i Łukasz:

Przed zrobieniem badania talentów nie umieliśmy sobie jako rodzice odpowiedzieć na pytanie - jakie talenty ma nasz syn? Lubi malować ale co dalej? Chcieliśmy bardzo świadomie podejmować decyzje o tym na jakie zajęcia go zapisać, jakie książki kupić, aby rozwijać jego mocne strony. Chcieliśmy wiedzieć co czuje, jak myśli, w jaki sposób działa, żeby lepiej się z nim komunikować. Dlatego jak sami poznaliśmy narzędzia Taisji Laudy to zdecydowaliśmy się też na pracę z dzieckiem. Ogromną wartością jest sesja trenera z synem a potem z rodzicami. Dzisiaj znamy kierunek naszych działań i nie musimy błądzić. Nasza komunikacja stała się prostsza, syn wie czego chce a my jako rodzice chcemy go wspierać świadomie w realizacji potencjału o którym powiedział nam trener. Dominik jeszcze bardziej uwierzył i zrozumiał siebie oraz swoje zachowanie i zainteresowania. Coś co komuś się wydawało dziwnego w jego zachowaniu okazało się, że jest jego największym darem. Polecamy rodzicom i szkołom. To najlepsza inwestycja. ”

Hanna i Mariusz:

“Zrozumiałam, jak syn patrzy na świat – nasza komunikacja stała się dziecinnie prosta. Syn stał się bardziej pewny siebie, otwarty. Widzę, jak rozkwita z dnia na dzień. – Uświadomiłem sobie, że syn ma własny porządek i wartościowanie spraw i że nakazy, zakazy są bezowocne i zamykają porozumienie. Teraz skupiam się na przedstawianiu celów, jakie są dla mnie ważne – czego oczekuję. Motywuję, ale drogę rozwiązania i rygory czasowe – odpuszczam.”

Anna:

„Jakie były wrażenia Mikołaja tuż po o rozmowie z Trenerem Mocnych Stron? Ogromna duma, radość i poczucie wyjątkowości. Zobaczył, że jest niezwykły, zrozumiał, jakie ma talenty i jak może je wykorzystywać. Co w praktyce nam to dało? Nam wszystkim, bo wiedza o talentach zmienia nie tylko osobę badaną, ale i jej relacje z najbliższymi. My, jako rodzice, mając pewność, że mamy przywódcę i lidera, który i tak dopnie swego, zrezygnowaliśmy z narzucania mu wielu rzeczy, a w tamtym czasie narzucania wyboru profilu i szkoły. To uspokoiło i jego i nas. Sam podjął decyzję, że chce rozwijać się w kierunku biznesu i taki profil w liceum wybrał. Mam młodszą córkę, która nie może doczekać się już badania. Polecam taki prezent dla każdego dziecka. Wejście w dorosłe życie z wiedzą, w jakich obszarach jest się wyjątkowym i w stronę jakich Mocnych Stron można się rozwijać jest bezcenna na etapie kształtowania się pewności siebie.”

Jolanta Trela, Dyrektor SP w Spytkowie:

"Warsztaty były naprawdę pożyteczne. Dostrzegaliśmy wartość w naszych dzieciach już wcześniej, ale teraz szerzej otworzyły nam się oczy i wiemy, jak mamy pracować z ich talentami. Polecamy innym szkołom ten program!"

A czy Ty już wiesz jakie talenty ma Twoje dziecko? Poznaj je dzisiaj dzięki  Odkryj talenty swojego dziecka

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.