✨ UWAGA !!! Szukasz książki DAWCA MARZEŃ, klikaj TU!

Jaka moc tkwi w talentach Twojego Dziecka?

Leah Adler wychowała syna i trzy córki w Scottsdale w Arizonie. Jej dzieci już są teraz dorosłe i wiodą szczęśliwe i spełnione życie. Jednak kiedy jej dzieci były w szkole, Leah miała wiele powodów do zmartwień, szczególnie o swojego syna Stevena, który bardziej niż inni miał trudności w szkole, zmagał się z niezdiagnozowaną dysleksją, i ogólnie był bardzo słabym uczniem. Jego rodzice rozwiedli się kiedy był w ogólniaku, co jeszcze bardziej odbiło się na jego nauce. Miał trudności z doprowadzaniem rzeczy do końca, szczególnie tych, których nie bardzo lubił. Kiedy sąsiedzi zatrudnili go, aby pomalował ich płot, w połowie Steven już miał dość i to jego mama dokończyła za niego te zadanie. 

Niektórzy uważają, że Leah powinna była doprowadzić do tego, żeby Steven wywiązał się z tego zobowiązania, albo żeby ciężej pracował nad tymi przedmiotami w szkole, które nie szły mu dobrze. Tymczasem Leah postanowiła całkowicie wesprzeć talenty jakie posiadał Steven. Jak miał 11 lat i chciał wziąć udział w konkursie, Leah spakowała całą rodzinę w samochód i pojechali na pustynię, gdzie Steven mógł nakręcić swój filmik. Kiedy Steven miał 14 lat, jego pasja do kręcenia filmów była już tak duża, że udało mu się namówić mamę do zakupu 30 puszek czereśni i sfilmowania sceny w której puszki eksplodują. W międzyczasie jego oceny w szkole nie poprawiały się, koledzy naśmiewali się z niego, a sąsiedzi zapewne już raczej nie zatrudniali go do malowania czegokolwiek.

Gdyby Leah podeszła do sprawy tradycyjnie, to zapewne zaczęłaby poświęcać więcej czasu jego słabościom i podejmowałaby próby podciągania go w obszarach w których był bardzo słaby. Ona jednak tego nie zrobiła. Pozwoliła Stevenowi skoncentrować się na tworzeniu filmów bo to kochał i tym się najbardziej interesował. 

- Nigdy nie czułem się jak ofiara - mówił Steven o swojej dysleksji - Filmowanie bardzo pomogło mi czuć się wolnym od wstydu czy zażenowania z powodu dysleksji. Robienie filmów było moim azylem, miejscem wolności. Kiedy czułem się inny niż moi rówieśnicy, filmy sprawiały, że czułem się dobrze w swojej skórze i byłem pewien swoich umiejętności w tym zakresie. 

Osoby, które znają swoje talenty, oraz je rozwijają i wykorzystują, mają poczucie kierunku i często są bardzo efektywne. Jak dziecko ma zgodę na rozwijanie swoich zainteresowań i talentów, łatwiej jest mu odnaleźć swoją drogę. Nie musi definiować się przez to, co mu nie wychodzi. 

Tak naprawdę to nie ma znaczenia jakiego rodzaju zainteresowania i talenty ma Twoje dziecko, to co ma znaczenie to dawanie mu wolności do ich eksplorowania, poznawania i praktykowania. Podążanie za ciekawością i naturalnymi zainteresowaniami mogą doprowadzić do opanowania wybranego tematu i zostania specjalistą, ale może też wcale do tego nie doprowadzić, ale ważne jest aby dać dziecku wolność do eksperymentowania samemu i odnajdywania swojej drogi na własną rękę. Jest to ważne dla poczucia dumy, pewności siebie i poczucia swojej tożsamości Twojego dziecka, aby mógł rozwijać swoje talenty w mocne strony. 

Leah pozwoliła Stevenowi podążać za ciekawością i jego zainteresowaniami kinomatografią, co doprowadziło go w końcu do rozwijania kariery w filmie. Zaczęło mu to w końcu świetnie wychodzić. Możliwe, że widziałeś/-aś niektóre z jego filmów np. "Szczęki", "E.T.", "Indiana Jones", "Listę Schindlera" i wiele innych filmów, które wyreżyserował i wyprodukował Steven Spielberg. 

Leah Adler dała swoim dzieciom szansę do odkrywania swoim własnych zainteresowań i talentów. Nie każde dziecko dostaje taką szansę od losu. Oczywiście, nie każde dziecko, które lubi robić filmiki, zostanie drugim Stevenem Spielbergiem, ale wspieranie zainteresowań Twojego dziecka może zrobić wielką różnicę w jego życiu teraz i w przyszłości. Nie wiesz kim zostanie w przyszłości Twoje dziecko, ale już dzisiaj możesz pomóc im rozwijać to kim się staną.

Ludzie to skomplikowane istoty i nauka wciąż bada w jaki sposób wydobyć to, co najlepsze w nas. Czasami niewiadomo w jakim kierunku samemu iść, albo jak pokierować swoje dziecko.

Lead Adler tak naprawdę nie wiedziała, gdzie doprowadzi Stevena jego zamiłowanie do domowych filmików, wiedziała jedynie, że on to bardzo, ale to bardzo lubi robić. 
- Jak był mały, nie wiedziałam, że zostanie geniuszem kina. Szczerze mówiąc, w ogóle nie wiedziałam co z niego wyrośnie. Bardzo mi głupio, że nie zauważyłam tych ziaren talentu. Nie miałam pojęcia, że mój syn będzie sławnym Stevenem Spielbergiem. - powiedziała.

 A czy Ty już wiesz jakie talenty ma Twoje dziecko? Poznaj je dzisiaj dzięki  Odkryj talenty swojego dziecka

Masz pytania, jesteśmy dla ciebie: [email protected] albo +48 576 300 320. 

 Źródło: Mary Reckmeyer and Jennifer Robison, Strengths-Based Parenting: Developing Your Children's Innate Talents.

Odkryj talenty swojego dziecka! (10 - 14 lat)

Odkryj talenty swojego dziecka! (10 - 14 lat) to wyjątkowy pakiet w ramach którego otrzymujesz:

  • Badanie talentów dziecka metodologią Instytutu GALLUPa.
  • Raport, który odkrywa najmocniejsze Talenty młodej osoby. Znajdziesz w nim opis obszarów naturalnych zdolności Twojego dziecka.
  • Certyfikat Talentów Twojego dziecka.
  • Sesja coachingowa z dzieckiem i osobno rodzicami, mająca na celu omówienie i wyjaśnienie indywidualnego zestawu Talentów ich dziecka (spotkanie na żywo/ videokonferencja z Trenerem Mocnych Stron™ do 90 minut).
  • Strategie komunikacji, które pozwolą Ci zrozumieć, w jaki sposób prowadzić Twoje dziecko w zgodzie z jego wrodzonymi predyspozycjami.

Tak, chcę zrobić test GALLUPa dla dzieci. Przechodzę na  Odkryj talenty swojego dziecka teraz. 


Poznaj opinie osób, które odkryły talenty swoich dzieci

Elżbieta i Łukasz:

Przed zrobieniem badania talentów nie umieliśmy sobie jako rodzice odpowiedzieć na pytanie - jakie talenty ma nasz syn? Lubi malować ale co dalej? Chcieliśmy bardzo świadomie podejmować decyzje o tym na jakie zajęcia go zapisać, jakie książki kupić, aby rozwijać jego mocne strony. Chcieliśmy wiedzieć co czuje, jak myśli, w jaki sposób działa, żeby lepiej się z nim komunikować. Dlatego jak sami poznaliśmy narzędzia Taisji Laudy to zdecydowaliśmy się też na pracę z dzieckiem. Ogromną wartością jest sesja trenera z synem a potem z rodzicami. Dzisiaj znamy kierunek naszych działań i nie musimy błądzić. Nasza komunikacja stała się prostsza, syn wie czego chce a my jako rodzice chcemy go wspierać świadomie w realizacji potencjału o którym powiedział nam trener. Dominik jeszcze bardziej uwierzył i zrozumiał siebie oraz swoje zachowanie i zainteresowania. Coś co komuś się wydawało dziwnego w jego zachowaniu okazało się, że jest jego największym darem. Polecamy rodzicom i szkołom. To najlepsza inwestycja. ”

Hanna i Mariusz:

“Zrozumiałam, jak syn patrzy na świat – nasza komunikacja stała się dziecinnie prosta. Syn stał się bardziej pewny siebie, otwarty. Widzę, jak rozkwita z dnia na dzień. – Uświadomiłem sobie, że syn ma własny porządek i wartościowanie spraw i że nakazy, zakazy są bezowocne i zamykają porozumienie. Teraz skupiam się na przedstawianiu celów, jakie są dla mnie ważne – czego oczekuję. Motywuję, ale drogę rozwiązania i rygory czasowe – odpuszczam.”

Anna:

„Jakie były wrażenia Mikołaja tuż po o rozmowie z Trenerem Mocnych Stron? Ogromna duma, radość i poczucie wyjątkowości. Zobaczył, że jest niezwykły, zrozumiał, jakie ma talenty i jak może je wykorzystywać. Co w praktyce nam to dało? Nam wszystkim, bo wiedza o talentach zmienia nie tylko osobę badaną, ale i jej relacje z najbliższymi. My, jako rodzice, mając pewność, że mamy przywódcę i lidera, który i tak dopnie swego, zrezygnowaliśmy z narzucania mu wielu rzeczy, a w tamtym czasie narzucania wyboru profilu i szkoły. To uspokoiło i jego i nas. Sam podjął decyzję, że chce rozwijać się w kierunku biznesu i taki profil w liceum wybrał. Mam młodszą córkę, która nie może doczekać się już badania. Polecam taki prezent dla każdego dziecka. Wejście w dorosłe życie z wiedzą, w jakich obszarach jest się wyjątkowym i w stronę jakich Mocnych Stron można się rozwijać jest bezcenna na etapie kształtowania się pewności siebie.”

Jolanta Trela, Dyrektor SP w Spytkowie:

"Warsztaty były naprawdę pożyteczne. Dostrzegaliśmy wartość w naszych dzieciach już wcześniej, ale teraz szerzej otworzyły nam się oczy i wiemy, jak mamy pracować z ich talentami. Polecamy innym szkołom ten program!"

A czy Ty już wiesz jakie talenty ma Twoje dziecko? Poznaj je dzisiaj dzięki  Odkryj talenty swojego dziecka

Masz pytania, jesteśmy dla ciebie: [email protected] albo +48 576 300 320. 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.