✨ UWAGA !!! Niebywała sznasa spotkania Taisji na żywo w Warszawie już w lipcu tego roku!, klikaj TU!

Świat potrzebuje Talentu Twojego Dziecka - Historia Matta

Jak wiele w życiu może zmienić rodzic, który rozumie swoje dziecko i jego talenty. Poznaj historię Matta i zobacz jak pięknie potrafił pokierować nim jego tata tak, aby mógł w pełni wykorzystać i rozwinąć swoje talenty. 

"Byłem w 4 klasie, i tak jak inne dzieci w moim wieku byłem członkiem szkolnego klubu - opowiada Matt, który wychował się na farmie w Iowa - z tą różnicą jednak, że byłem członkiem wszystkich dziecięcych klubów. Przeważnie dzieczynki zapisywały się do klubu szycia lub gotowania, chłopcy do klubu naukowego, a ja należałem do każdego klubu, który mnie przyjął. Zawsze świetnie mi tam szło i prawie zawsze dostawałem  purpurową odznakę na jarmarkach (odznaczenia purpurową baretką dostawały najlepsze projekty). Jak otrzymałem purpurową odznakę odchodziłem z klubu. Jak osiągam najwyższy poziom, to uważam swój udział w klubie za zakończony."

Wielu dorosłych mówiło Mattowi, że musi przestać skakać z kwiatka na kwiatek i zajmować się to jednym, to czymś zupełnie innym. "Zawsze mówili o mnie, że mam słomiany zapał, że nie kończę rzeczy, że rezygnuję. Prawdę mówiąc, niewiele się od tamtej pory pod tym względem zmieniło - wchodzę w jakiś temat, uczę się, odnoszę w tej dziedzinie sukces i potem już mnie to nie interesuje, zostawiam to.

Tata Matta zainteresował się badaniem talentów i kiedy Matt zrobił test, a potem usiadł ze swoim tatą, aby przeczytać raport, okazało się, że jego Top5 talentów to: Achiever (Osiąganie), Activator (Aktywator), Maximizer (Maksymalista), Input (Zbieranie) oraz Competition (Rywalizacja). Jego tata zrozumiał wówczas, że Matt uwielbia się uczyć, chce od razu rzucić się do działania, pracować ciężko i zostać najlepszym. Zrozumiał, że Mattowi idzie świetnie ponieważ bardzo ciężko pracuje ale jak już nauczy się tego, co chce wiedzieć i zrobi to, co chciał zrobić, Matt jest gotowy ruszyć do kolejnego wyzwania. To właśnie umiejętność Matta do rozpoczynania działań i osiąganie celu wyróżniało go od innych. Inni mogą posiadać zdolności podtrzymywania swojego zainteresowania przez długi okres czasu, ale w przypadku Matta, jak tylko wygra, osiągnie swój cel, przechodzi do następnego wyzwania. Z pomocą swojego taty, Matt zaczął celowo szukać nowych, ciekawych projektów do rozpoczęcia i ukończenia z sukcesem. 

Czy zdziwiłabyś się/zdziwiłbyś się gdybym ci powiedziała, że Matt został świetnym seryjnym przedsiębiorcą (serial entrepreneur)? Założył kilka odnoszących sukcesy firm - pierwszą firmę założył jak jeszcze mieszkał w akademiku. Sprzedał wszystkie swoje firmy z zyskiem jak tylko rozwinął je do takiego poziomu, że mógł je sprzedać. Uwielbia tworzyć nowe firmy i je budować, ale niestety nie lubi ich prowadzić przez dłuższy okres czasu i nimi zarządzać.

"Najpierw miałem wyrzuty sumienia z tego powodu, uważałem to za wadę swojego charakteru ale mój ojciec pomógł mi zrozumieć, że jestem świetnym inicjatorem i założycielem, ale nie managerem. Świat potrzebuje inicjatorów i założycieli nowych biznesów."

Magia talentów polega właśnie na tym, że uświadamiasz sobie, że to co dla ciebie jest naturalne i łatwe np. uczenie się lub inicjowanie działań, są tak naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne. To co przychodzi ci z łatwością znajduje się w sferze twoich talentów. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania z tej historii jest to, że talenty to największy potencjał i niesamowity wewnętrzny zasób, a ty jako rodzic masz ogromny wpływ na przyszłość swojego dziecka. Poznając talenty swojego dziecka i rozwijając je, kierujesz swoje dziecko w kierunku wykorzystywania swojego potencjału w pełni. Jesteśmy bowiem szczęśliwsi i efektywniejsi jeżeli pracujemy na swoich talentach i mocnych stronach. Robienie tego w czym jesteśmy najlepsi nas uszczęśliwia. 

A czy Ty już wiesz jakie talenty ma Twoje dziecko? Poznaj je dzisiaj dzięki  Odkryj talenty swojego dziecka

Masz pytania, jesteśmy dla ciebie: [email protected] albo +48 576 300 320. 

 Źródło: Mary Reckmeyer and Jennifer Robison, Strengths-Based Parenting: Developing Your Children's Innate Talents.

Odkryj talenty swojego dziecka! (10 - 14 lat)

Odkryj talenty swojego dziecka! (10 - 14 lat) to wyjątkowy pakiet w ramach którego otrzymujesz:

  • Badanie talentów dziecka metodologią Instytutu GALLUPa.
  • Raport, który odkrywa najmocniejsze Talenty młodej osoby. Znajdziesz w nim opis obszarów naturalnych zdolności Twojego dziecka.
  • Certyfikat Talentów Twojego dziecka.
  • Sesja coachingowa z dzieckiem i osobno rodzicami, mająca na celu omówienie i wyjaśnienie indywidualnego zestawu Talentów ich dziecka (spotkanie na żywo/ videokonferencja z Trenerem Mocnych Stron™ do 90 minut).
  • Strategie komunikacji, które pozwolą Ci zrozumieć, w jaki sposób prowadzić Twoje dziecko w zgodzie z jego wrodzonymi predyspozycjami.

Tak, chcę zrobić test GALLUPa dla dzieci. Przechodzę na  Odkryj talenty swojego dziecka teraz. 


Poznaj opinie osób, które odkryły talenty swoich dzieci

Elżbieta i Łukasz:

Przed zrobieniem badania talentów nie umieliśmy sobie jako rodzice odpowiedzieć na pytanie - jakie talenty ma nasz syn? Lubi malować ale co dalej? Chcieliśmy bardzo świadomie podejmować decyzje o tym na jakie zajęcia go zapisać, jakie książki kupić, aby rozwijać jego mocne strony. Chcieliśmy wiedzieć co czuje, jak myśli, w jaki sposób działa, żeby lepiej się z nim komunikować. Dlatego jak sami poznaliśmy narzędzia Taisji Laudy to zdecydowaliśmy się też na pracę z dzieckiem. Ogromną wartością jest sesja trenera z synem a potem z rodzicami. Dzisiaj znamy kierunek naszych działań i nie musimy błądzić. Nasza komunikacja stała się prostsza, syn wie czego chce a my jako rodzice chcemy go wspierać świadomie w realizacji potencjału o którym powiedział nam trener. Dominik jeszcze bardziej uwierzył i zrozumiał siebie oraz swoje zachowanie i zainteresowania. Coś co komuś się wydawało dziwnego w jego zachowaniu okazało się, że jest jego największym darem. Polecamy rodzicom i szkołom. To najlepsza inwestycja. ”

Hanna i Mariusz:

“Zrozumiałam, jak syn patrzy na świat – nasza komunikacja stała się dziecinnie prosta. Syn stał się bardziej pewny siebie, otwarty. Widzę, jak rozkwita z dnia na dzień. – Uświadomiłem sobie, że syn ma własny porządek i wartościowanie spraw i że nakazy, zakazy są bezowocne i zamykają porozumienie. Teraz skupiam się na przedstawianiu celów, jakie są dla mnie ważne – czego oczekuję. Motywuję, ale drogę rozwiązania i rygory czasowe – odpuszczam.”

Anna:

„Jakie były wrażenia Mikołaja tuż po o rozmowie z Trenerem Mocnych Stron? Ogromna duma, radość i poczucie wyjątkowości. Zobaczył, że jest niezwykły, zrozumiał, jakie ma talenty i jak może je wykorzystywać. Co w praktyce nam to dało? Nam wszystkim, bo wiedza o talentach zmienia nie tylko osobę badaną, ale i jej relacje z najbliższymi. My, jako rodzice, mając pewność, że mamy przywódcę i lidera, który i tak dopnie swego, zrezygnowaliśmy z narzucania mu wielu rzeczy, a w tamtym czasie narzucania wyboru profilu i szkoły. To uspokoiło i jego i nas. Sam podjął decyzję, że chce rozwijać się w kierunku biznesu i taki profil w liceum wybrał. Mam młodszą córkę, która nie może doczekać się już badania. Polecam taki prezent dla każdego dziecka. Wejście w dorosłe życie z wiedzą, w jakich obszarach jest się wyjątkowym i w stronę jakich Mocnych Stron można się rozwijać jest bezcenna na etapie kształtowania się pewności siebie.”

Jolanta Trela, Dyrektor SP w Spytkowie:

"Warsztaty były naprawdę pożyteczne. Dostrzegaliśmy wartość w naszych dzieciach już wcześniej, ale teraz szerzej otworzyły nam się oczy i wiemy, jak mamy pracować z ich talentami. Polecamy innym szkołom ten program!"

A czy Ty już wiesz jakie talenty ma Twoje dziecko? Poznaj je dzisiaj dzięki  Odkryj talenty swojego dziecka

Masz pytania, jesteśmy dla ciebie: [email protected] albo +48 576 300 320. 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.