✨ UWAGA !!! Niebywała sznasa spotkania Taisji na żywo w Warszawie już w lipcu tego roku!, klikaj TU!

Test GALLUPa w Małżeństwie albo Tajemnica Harmonii Oparta na CliftonStrengths®

test gallupa Sep 01, 2023

Cześć Kochani! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego niektóre pary wydają się być w idealnej harmonii, podczas gdy inne zmagają się z konfliktami i nieporozumieniami? Dziś wprowadzę was w świat Testu GALLUPa CliftonStrengths® w kontekście małżeństwa czy po prostu związku, ukazując, jak to narzędzie może być kluczem waszego duchowego i emocjonalnego dobrobytu.

Wyobraźcie sobie, że małżeństwo to jak dwoje tancerzy na scenie. Kiedy obydwoje wiedzą, jakie kroki powinni wykonywać, taniec staje się magiczny. Test GALLUPa CliftonStrengths® to jak choreograf, który odkrywa, jakie są wasze unikatowe 'kroki'—wasze mocne strony.

Co to jest Test GALLUPa CliftonStrengths®?

Test GALLUPa, znany też jako CliftonStrengths®, bada zbiór 34 różnych grup talentów, które każdy z nas posiada w różnych proporcjach. Dzięki nim możemy zrozumieć nasze unikatowe zdolności i sposoby, w jakie najbardziej efektywnie wpływamy na świat i na siebie nawzajem.

 

Jak Używać Test GALLUPa CliftonStrengths® w Małżeństwie?

  1. Zrozumienie: Najpierw przeprowadźcie test GALLUPa indywidualnie. Ustalcie, jakie są twoje Top pięć głównych talentów (tak Top 5 jest w 100% wystarczajće, nie ma potrzeby robić badania 34!) i poproś, aby twój partner zrobił to samo.

  2. Komunikacja: Omówcie swoje wyniki i zastanówcie się, jak te talenty wpływają na waszą relację, jak ją budują i jak jej przeszkadzają. Zobaczcie na ile rozwinięte są wasze talenty, UWAGA KAżdy talent nie dobrze wykorzystywany, lub pdwrócony może runować piękne rzeczy w twoim życiu i w sposób negatywny wpływac też na twoją najważniejszą relację. Żeby dowiedzieć się na ile rozwinięte są twoje talenty i nauczyć się nimi zarządzać, weź udział ty i twój partner w kursie "Twoja Naturalna MOC". Nie zostawiaj tak ważne sprawy przyoadkowi! 

  3. Zastosowanie w Codzienności: Czy jeden z was ma talent "Organizator"? Może warto, aby to on zajmował się planowaniem wyjazdów i aktywności. A może masz talent "Strateg"? Wykorzystaj go, aby rozwiązywać problemy i planować przyszłość. Nauczcie się świadomie wykorzystywać swoje moce, żeby wam służyły, a nie was dzieliły i tworzyły bariery w waszym związku! UWAGA: Kochamy ludzi za to, co w nich jest dla nas nowego, innego (ich talenty) i zaczybnamy ich nie lubic aż do nienawiści dokładnie za to samo, jeżeli nie nauczymy się budowac synergię w związku i uzupełniać nasze moce nawzajem. To jest wielka Mądrość i MOC! 

Praktyczne Wskazówki:

  1. Otwarte Serce i Umysł: Korzystając z Testu GALLUPa w małżeństwie, pamiętaj o tym, że różne talenty mogą współgrać w różny sposób. Talent "Osiąganie" może być komplementarny do talentu na przykłąd "Zbieranie" jak i wielu innych, trzeba je zrozumić i "przytulić", a razem z Talenatmi i naszego partnera. 

  2. Cele i Wartości: Wspólnie zidentyfikujcie wasze cele i wartości. Wykorzystajcie swoje unikatowe talenty do ich osiągnięcia, ale pamiętajcie również, że bycie w związku to kompromis i współpraca.

  3. Rozwijajcie się Razem: Jak mówi przysłowie, "Żelazo wyostrza żelazo". Nie zapominajcie o własnym rozwoju, ale także stawiajcie na rozwój jako pary, co będzie prawdziwym kluczem do trwałej i szczęśliwej relacji.

Inspirujący Cytat na Koniec

"W małżeństwie, talenty są jak niewidzialne nici, które łączą dwa serca w jedno. Kiedy je rozpoznamy i zaczniemy świadomie używać, stworzymy nie tylko silniejszy związek, ale również piękniejszą wersję siebie i swojego partnera."

Droga ku harmonijnemu i szczęśliwemu małżeństwu jest jak duchowa pielgrzymka. Nie jest łatwa, ale dzięki narzędziom takim jak Test GALLUPa, możemy podążać tą ścieżką w małżeństwie czy innej ważnej dla nas relacji z większą pewnością i świadomością. Niech wasze talenty będą waszą mapą i kompasem w tej cudownej podróży. 🌟

Z miłością,

Taisja Laudy 

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.