✨ UWAGA !!! Szukasz książki DAWCA MARZEŃ, klikaj TU!

Test Gallupa dla dzieci, czy warto? - Historia Gillian Lynne!

Historie znanych osobowości, a Test Gallupa

(UWAGA - ten artykuł ma potencjał odmiany życia Twojego dziecka na zawsze i na lepsze!) 

Jednym z najsilniejszych darów, jakie możesz ofiarować swojemu dziecku, to przekonanie, że jest wyjątkowe, kochane i piękne ze względu na swoją niepowtarzalność. Test Gallupa dla dzieci może stać się kluczowym narzędziem w odkrywaniu ukrytych talentów Twojego dziecka. Dlaczego tak ważne jest, aby zrozumieć swoje dziecko już od najmłodszych lat? Pozwól, że opowiemy Ci historię Gillian Lynne, która doskonale ilustruje tę kwestię.

Gillian Lynne - Historia Inspiracji

"Gillian była siedmioletnią dziewczynką, która nie potrafiła usiedzieć spokojnie w szkole. Ciągle się wierciła, jej myśli błądziły daleko od lekcji, a trudno było jej zwrócić uwagę na to, co działo się w klasie. Nauczyciele byli zaniepokojeni jej zachowaniem i próbowali ukarać ją lub nagrodzić tylko wtedy, gdy była w pełni skupiona. Niestety, te metody nie przynosiły rezultatów. Gillian zdawała się być niezdolna do uspokojenia i koncentracji.

Po powrocie do domu sytuacja się nie zmieniała - matka dziewczynki również ją karciła. Gillian miała nie tylko kiepskie wyniki w szkole, ale doświadczała tego samego w swoim domu.

Pewnego dnia matka Gillian została wezwana do szkoły. Wyglądała na przerażoną, spodziewając się złych wieści. Wzięła córkę za rękę i poszła do pokoju, w którym miała odbyć się rozmowa. Nauczyciele powiedzieli, że zachowanie dziewczynki może wynikać z choroby lub jakiegoś zaburzenia. Mogło to być nadpobudliwość, a być może Gillian potrzebowała leków.

W trakcie rozmowy pojawił się inny nauczyciel, który znał Gillian. Poprosił wszystkich dorosłych, włączając matkę i kolegów z pracy, aby poszli z nim do sąsiedniego pokoju, gdzie mogli obserwować dziewczynkę. Wychodząc, nauczyciel powiedział Gillian, że wrócą wkrótce i włączył stare radio z muzyką.

Kiedy dziewczynka została sama w pokoju, natychmiast wstała i zaczęła tańczyć w rytm muzyki. Wyraźnie czuła muzykę w całym swoim ciele. Nauczyciel uśmiechnął się, a jego współpracownicy oraz matka dziewczynki spoglądali na siebie, wyraźnie zaskoczeni i zakłopotani. Nauczyciel powiedział:

 • Widzicie? Gillian nie jest chora, Gillian jest tancerką!

Sugerował matce, aby zapisała córkę na lekcje tańca i pozwoliła jej tańczyć od czasu do czasu. Dziewczynka poszła na pierwszą lekcję tańca i po powrocie do domu powiedziała matce:

"Tam wszyscy są tacy jak ja, nikt nie może usiedzieć w miejscu!"

   W 1981 roku, po udanej karierze tancerki, założeniu własnej akademii tańca i zdobyciu międzynarodowej sławy za swoje osiągnięcia artystyczne, Gillian Lynne została choreografką musicalu „Koty”.

Wnioski

Historia Gillian Lynne stanowi inspirujący przykład, jak kluczowe jest zrozumienie i wsparcie talentów dziecka. Warto zdawać sobie sprawę, że każde dziecko jest wyjątkowe i posiada unikalne predyspozycje. Oto kilka wniosków, które możemy wyciągnąć z tej historii:

 1. Słuchaj Dziecka: Zwracaj uwagę na zainteresowania i pasje swojego dziecka. To, co dla Ciebie może wydawać się rozproszeniem uwagi, może być prawdziwym talentem i pasją Twojego dziecka.

 2. Niech Dziecko Będzie Sobą: Daj dziecku przestrzeń do bycia sobą. Nie próbuj go zmieniać na siłę ani narzucać swoich oczekiwań. Pozwól mu rozwijać się w sposób naturalny.

 3. Odkrywanie Talentów: Zachęcaj dziecko do eksplorowania różnych dziedzin i aktywności. Może okazać się, że ma nieoczekiwane talenty, których nie zauważyłeś wcześniej.

 4. Wsparcie i Akceptacja: Bądź wsparciem dla swojego dziecka w realizacji jego pasji. Akceptuj je takim, jakie jest, i pomagaj w rozwijaniu jego unikalnych zdolności.

Punkt Dla Rodzica

Pamiętaj, że Twoje dziecko jest jedynym w swoim rodzaju i ma niepowtarzalne talenty do odkrycia. Twój główny punkt jako rodzica to wsparcie i akceptacja. Daj swojemu dziecku możliwość rozwijania się zgodnie z jego pasjami i talentami, a zobaczysz, jak osiąga wielkie sukcesy.

Inspiracje

Historia Gillian Lynne pokazuje, że każde dziecko ma potencjał do osiągnięcia wielkich rzeczy, jeśli tylko zostanie zrozumiane i wespręte. Niech ta historia będzie inspiracją dla Ciebie jako rodzica, abyś pomagał swojemu dziecku odkryć własne talenty i być najlepszą wersją siebie.

Odkrywanie Mocnych Stron Dzieci Dzięki Testowi Gallupa

Test Gallupa dla dzieci może być niezwykle przydatnym narzędziem do identyfikowania i rozwijania mocnych stron Twojego dziecka. Oto, co ten test może pomóc wykryć:

 1. Unikalne Talenty: Test Gallupa pozwala zidentyfikować unikalne talenty i zdolności Twojego dziecka. To może być coś, czego wcześniej nie zauważyłeś lub co wydawało się niewielkim hobby.

 2. Naturalne Skłonności: Test pomaga w rozpoznawaniu naturalnych skłonności dziecka w różnych dziedzinach, takich jak sztuka, nauka, sport czy kreatywność.

 3. Świadomość Wartości: Dzięki Testowi Gallupa dzieci mogą stać się bardziej świadome swoich własnych wartości. To pomaga im lepiej zrozumieć, co dla nich naprawdę jest ważne w życiu.

 4. Zwiększenie Pewności Siebie: Kiedy dziecko odkrywa swoje mocne strony, zyskuje większą pewność siebie. To może pomóc mu w podejmowaniu wyzwań i realizowaniu celów.

 5. Lepsza Komunikacja: Świadomość swoich mocnych stron może pomóc dzieciom w lepszej komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Mogą wyrazić swoje potrzeby i preferencje w bardziej klarowny sposób.

 6. Motywacja do Rozwoju: Dzieci, które są świadome swoich mocnych stron, są bardziej zmotywowane do rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności.

 7. Znajdowanie Pasji: Test Gallupa może pomóc dziecku znaleźć swoją pasję i prawdziwą miłość do danej dziedziny. To może być pierwszy krok w kierunku przyszłej kariery.

 8. Kreowanie Indywidualności: Pomaga dzieciom zrozumieć, że każde z nich jest wyjątkowe i posiada unikalne cechy. To może promować akceptację siebie i innych.

 9. Redukcja Stresu: Dzieci, które są świadome swoich mocnych stron, często radzą sobie lepiej ze stresem i presją szkolną, ponieważ wiedzą, czym są naprawdę dobre.

Test Gallupa dla dzieci może być nie tylko narzędziem do zrozumienia talentów, ale także do wspierania rozwoju i samoświadomości dzieci. Pomaga dzieciom odkrywać, kim są i jakie mają potencjały, co może mieć długotrwały wpływ na ich życie i sukcesy.

Znane postacie, które miały trudności w dzieciństwie lub młodoiści, lecz mimo wszystko osiągnęły sukces

Oto kilka inspirujących przykładów osób, które były nierozumiane w dzieciństwie, a dziś są znane i cenione na całym świecie:

 1. Albert Einstein: Jeden z najwybitniejszych naukowców w historii, Albert Einstein, miał trudności w nauce w młodości. Był późno rozwijającym się dzieckiem, które nie mówiło aż do trzeciego roku życia. Jednak jego niezwykłe zdolności matematyczne i fizyczne ostatecznie zadziwiły świat, przynosząc rewolucję w dziedzinie fizyki teoretycznej.

 2. Thomas Edison: Thomas Edison, wynalazca żarówki elektrycznej i wielu innych urządzeń elektrycznych, był uważany za dziecko nierozumiane w szkole. Miał trudności w nauce, ale jego niezłomna determinacja i kreatywność pozwoliły mu osiągnąć wielkie sukcesy w dorosłym życiu.

 3. Walt Disney: Legenda animacji, Walt Disney, był odrzucany przez wiele wydawnictw i firm filmowych w młodości. Jego pierwsza animacja, Oswald the Lucky Rabbit, została mu odebrana, co skłoniło go do stworzenia ikonicznego Myszki Mickey, która przyniosła mu ogromną sławę.

 4. Oprah Winfrey: Jedna z najbardziej wpływowych osób na świecie, Oprah Winfrey, miała trudne dzieciństwo i młodość. Była narażona na trudne warunki rodzinnego życia, ale dzięki swojej wytrwałości i talentowi jako prezenterka telewizyjna, stała się jedną z najbogatszych i najbardziej wpływowych kobiet na świecie.

 5. J.K. Rowling: Autorka serii książek o Harrym Potterze, J.K. Rowling, była samotną matką, walczącą z trudnościami finansowymi. Jej pierwsza książka była odrzucana przez wiele wydawnictw, zanim stała się bestsellerem i przyniosła jej ogromny sukces.

Te przykłady pokazują, że nawet jeśli w dzieciństwie lub młodości doświadcza się trudności i niezrozumienia, to nie oznacza, że nie można osiągnąć znakomitych sukcesów w dorosłym życiu. Determinacja, wytrwałość i odkrycie własnych mocnych stron mogą prowadzić do niezwykłych osiągnięć.

Artykuły o podobnej tematyce:

Świat potrzebuje Talentu Twojego Dziecka - historia Matta 

Test GALLUPa dla DZIECI - poznaj wyjątkowość Twojego Dziecka!

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.